W końcu po 3 dniach wyrwaliśmy się z Borby, pogoda może jeszcze nie rewelacyjna, ale już przynajmniej nie leje od rana do wieczora. Już da
Read more
W końcu po 3 dniach wyrwaliśmy się z Borby, pogoda może jeszcze nie rewelacyjna, ale już przynajmniej nie leje od rana do wieczora. Już da
Read more
Trzeci dzień w tym samym miejscu i praktycznie cały czas w kamperze. Już nas tyłki bolą od siedzenia. Ale dziś, to już ostatni dzień paskudnej
Read more
Przed południem do naszej piwnicy we Wrocławiu zjawił się magik, rozwiercił zamek i wymienił wkładkę. Na szczęście włamania nie było, tylko jego próba, choć tak
Read more
To był mało ciekawy dzień. W niedziele Kasia zablokowała sobie kartę podpisu elektronicznego, a tu trzeba deklaracje wysyłać. Dziś rano zadzwoniła do Krajowej Izby Rozrachunkowej,
Read more
Ostatni poranny przymrozek, dziś napłynie ciepły front i zrobi się ciepło, ale też i trochę deszczowo. Do popołudnia jeszcze słonecznie, a potem przelotne opady. Jemy
Read more
Poranek choć pogodny, to znowu z przygruntowym przymrozkiem. Jezioro paruje, słońce wschodzi i dosyć szybko robi się przyjemnie ciepło. Ruszamy dalej w kierunku wschodnim i
Read more
Rano dokończyliśmy zwiedzanie Évory. Została nam północna część miasta, do której nie chciało nam się iść pieszo. Dziś podjechaliśmy kamperem i zobaczyliśmy co chcieliśmy zobaczyć.
Read more
Poranek przywitał nas pierwszym przymrozkiem, o świcie było -2, ale gdy wzeszło słońce szybko zrobiło się ciepło i przyjemnie. Na dziś w planach mieliśmy tylko
Read more
112 wschód słońca ;), śniadanie, kawa i chwila na zastanowienie co dzisiaj? Wczoraj dostałem lokalny alert pogodowy. Brzmiał on mniej więcej tak – Uwaga zagrożenie
Read more
Rano po śniadaniu wybraliśmy się na spacer po miasteczku, nad którym nocowaliśmy. Montemor-o-Novo to gmina i miasto położone w regionie Alentejo, około 30 kilometrów na
Read more
Kilka pstryków o wschodzie słońca. O 9 wybudza się Kasia, jemy śniadanie, pijemy kawę i jedziemy na zakupy do portugalskiej Biedronki, czyli Pingo Doce, czyli
Read more
Wschód słońca, słoneczny poranek, śniadanie i kawa, czyli codzienność. Dziś w planach spacer po starej części miasta Setúbal. Wąskie brukowane uliczki, stare kościoły, jest nawet
Read more
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy w Górach Arrábida a skończyliśmy w delcie rzeki Sado. Praktycznie do godziny 11 cały region spowity był mgłami. Kiedy jechaliśmy do zamku
Read more