To już ostatni dzień w mieszkaniu. Kasia wykorzystuje od rana łazienkę na swoje jakiś tam kosmetyczne zajęcia. Ja leżę przed telewizorem i przysypiam. Przez opatrunek
Read more
To już ostatni dzień w mieszkaniu. Kasia wykorzystuje od rana łazienkę na swoje jakiś tam kosmetyczne zajęcia. Ja leżę przed telewizorem i przysypiam. Przez opatrunek
Read more
Rano śniadanie u Ani i Mariusza i trudna decyzja, wracamy do Polski. Po miesiącu upałów mamy już dość, tak naprawdę przez ten czas były może
Read more
Rano zrobiliśmy przebazowanie w okolice Alba Iulia, gdyż mieliśmy umówione na dziś spotkanie z naszymi przyjaciółmi. Jednak do spotkania była jeszcze chwila, więc zrobiliśmy sobie
Read more
Po wojażach miastowych postanowiliśmy odpocząć trochę na łonie natury. Ruszyliśmy na południe od Sibiu w Góry Cindrel. Po drodze podziwiając z drogi kościół warowny w
Read more
Z centrum Sibiu zawijamy się jeszcze przed śniadaniem i jedziemy na obrzeża do Skansenu Astra. Dziś w skansenie pierwszy dzień VinFest 2025. Udało nam się
Read more
Rano przywitał nas deszcz i przyjemny chłodek. Dziś mieliśmy w planach wizytę w kopalnie soli Ocnele Mari, nawet pod nią podjechaliśmy, ale trochę nasze zapały
Read more
Dziś rano Kasia espresso piła z nowej mini filiżanki zakupionej w Horezu. Ruszamy dalej po olteńskich wioskach odwiedzając ciekawe cerkwie i monastyry. Dzień zaczęliśmy od
Read more
Nareszcie chłodny poranek, aż przyjemnie zjeść jajecznicę na zewnątrz. Na polu biwakowym uzupełniamy wodę, pozbywamy się zawartości wc i ruszamy po kolejną przygodę. Na pierwszy
Read more
Według prognoz miało być dziś sporo chłodniej, ale jakoś od rana się na to nie zapowiadało. Ledwo wzeszło słońce i już zaczęło smażyć. Przynajmniej noc
Read more
Nie była to fajna noc, duszno, gorąco, a na polu biwakowym imprezy do drugiej w nocy i muzyka z kilku miejsc na maxa. Od samego
Read more
Rano pożegnaliśmy Gosie i Andrzeja. My ruszyliśmy na zachód, a oni w kierunku Bułgarii. Na naszej trasie pojawił się bardzo fajny i stary monastyr w
Read more
Od rana smaży, a przychodzą alerty, że ma być w najbliższych dniach 48 stopi. Mamy tu czystą wodę do kąpieli, dosyć spokojne miejsce, zostajemy. Gosia
Read more
Rano na biwaku pojawiła się jeszcze jedna gęba do wykarmienia 😉 Nasi nowi znajomi z Polski już się pakowali w dalszą drogę, a starzy znajomi
Read more